sobota, 19 maja 2012
"Bliskie spotkania pewnego stopnia" - wystawa fotografii KGF
Informacje - Wystawy
środa, 18 maja 2011 07:01

W imieniu uczestników wystawy: Aleksandra Bochenka, Bogdana Frymorgena, Doroty Kuchny, Karoliny Mostek, Marcina Piechoty, Krzysztofa Sobieckiego, Pawła Repetowskiego, Aleksandra Wasilewskiego, Ewy Waszkiewicz, a także w imieniu całej reszty naszej grupy, niezmiernie serdecznie zapraszamy na naszą kolejną, grupową wystawę !!!

 

 

 

Susan Sontag w eseju O fotografii pisała: „Każda fotografia jest wieloznaczna: zobaczyć na niej coś - to znaczy znaleźć potencjalny przedmiot fascynacji. Ostateczna mądrość obrazu fotograficznego kryje się w stwierdzeniu: ‘Oto powierzchnia. A teraz myślcie, a raczej czujcie to, co się pod nią kryje. Pomyślcie, jaka musi być ta rzeczywistość, jeżeli wygląda w ten sposób’. Fotografie, które same nie są w stanie niczego wyjaśnić, stanowią niewyczerpane źródło zachęty do dedukowania, spekulacji i fantazjowania”.

 

Powyższe słowa stały się mottem wystawy KGF Bliskie spotkania pewnego stopnia.
Oniryczne fotografie mają pobudzić wyobraźnię odbiorcy i nasunąć refleksję, czy to co sfotografowane - człowiek, obiekt, sytuacje - jest faktycznie zastaną rzeczywistością. Obrazy zabierają w wewnętrzną podróż, wywołując jednocześnie pewien irracjonalny niepokój związany
ze spotkaniem z czymś obcym, intrygującym i niewytłumaczalnym. „Bliskie spotkania” mogą być zetknięciem zarówno z religią, duchowością, odmienną kulturą i jej zwyczajami, jak i rzeczami dobrze znanymi odbiorcy, pokazanymi jednak z całkowicie odmiennej perspektywy lub w sposób fragmentaryczny, odwołujący się do zgoła innej, czasem nawet odległej czasoprzestrzeni.


Galeria Strefa na Józefa

ul. Józefa 16, Kraków

 

wernisaż: 26 maja, 2011, godz. 20:00

 

wystawa potrwa do 21 czerwca 2011 

 

wydarzenie na facebooku`u